(+48) 698 989 269 /kontakt@skybit.pl /Logowanie /Rejestracja

Jak to działa?

Poniżej dowiesz się jak działa algorytm trafności, na czym polega nasza usługa oraz co możesz zrobić aby pomóc swoim aukcjom być widocznymi dla potencjalnych klientów.
Algorytm trafności w allegro

Algorytm "trafność największa" w allegro działa podobnie jak algorytm google. Każda strona/aukcja otrzymuje jakąś ocenę, która warunkuje jej miejsce w wynikach wyszukiwania. Podobnie jak w google tak i w allegro część algorytmu jest jawna a część nie. Każda aukcja otrzymuje jakąś ocenę - np: standard allegro to +ileś punktów, sprzedaż przedmiotu na danej aukcji to +ileś punktów i tak dalej. W momencie gdy mamy dwie podobne aukcje obok siebie - sprzedający mają standard allegro, podobną sprzedaż i podobne koszty wysyłki - to która aukcja będzie wyżej lub niżej decyduje właśnie niejawna część algorytmu. 

Na czym polega nasza usługa?

Po wielu przeprowadzonych testach wiemy o tym, że naturalny ruch użytkowników, który odwzorowujemy, ma duży wpływ na algorytm popularności co bezpośrednio przekłada się na wzrost pozycji w algorytmie trafność największa. Ta strona powstała po to, aby pomóc sprzedawcom osiągnąć wysokie pozycje w wyszukiwarce allegro, być bardziej widocznym, zwiększyć oglądalność aukcji oraz sprzedaż. Działamy szybko i bezpiecznie. Zapraszamy do przetestowania naszych usług.


Co możesz zrobić?

Poniżej znajduje się lista wskazówek na co warto zwrócić uwagę przy tworzeniu i optymalizacji aukcji:

1. Wielkość sprzedaży - aukcje, które mają więcej sprzedanych przedmiotów będą zawsze wyżej niż te z mniejszą sprzedażą. Jeśli założysz dwie identyczne aukcje w tej samej kategorii i jedna z aukcji będzie mieć większą ilość sprzedanych przedmiotów to automatycznie będzie wyżej w wynikach wyszukiwania (algorytm trafność).

2. Cena - im niższa cena na tle konkurencji tym lepiej dla naszej aukcji. Brane pod uwagę są ceny wraz z najniższym kosztem wysyłki.

3. Ilość komentarzy i ocena kupujących - im większa wiarygodność sprzedawcy tym lepiej. Bardziej opłaca się sprzedawać na kontach z długą i dobrą historią.

4. Ilość sporów z kupującymi - większa liczba sporów z kupującymi w Centrum Sporów Allegro negatywnie wpływa na pozycjonowanie wszystkich naszych aukcji.

5. Klikalność aukcji - większa liczba odwiedzin naszych aukcji jest wyznacznikiem zainteresowania ofertą. Allegro oczywiście filtruje samodzielne generowany ruch dlatego warto postawić na atrakcyjny tytuł i zachęcającą miniaturkę.

6. Tytuł aukcji - powinien zawierać te słowa kluczowe, które są dla nas istotnie ważne. Warto też zoptymalizować samą treść aukcji aby te słowa zawierała co z pewnością pozytywnie wpłynie na pozycje naszej aukcji w wynikach wyszukiwania allegro.

7. Obserwowanie aukcji - większa ilość obserwacji naszej aukcji sugeruje większe zainteresowanie naszą ofertą. Warto tworzyć aukcje, które zachęcają do wracania do nich.

8. Poprawna kategoria - algorytm sugeruje się również sąsiedztwem naszej aukcji. Jeśli wystawimy lampkę nocną w kategorii motoryzacja to będzie poważnym błędem, który wyeliminuje nas z wysokich pozycji w wyszukiwarce.

9. Parametry - starajmy się wypełnić jak najwięcej parametrów aukcji aby dać możliwość potencjalnym klientom na wyszukanie jej. Allegro to lubi.

10. Standard allegro - warto spełnić warunki standardu allegro i uzyskać to oznaczenie. Allegro dodatkowo promuje takie aukcje.

11. Zdjęcia - dobrej jakości i dobrze opisane zdjęcia wpływają pozytywnie na nasze miejsce w wynikach wyszukiwania. Zadbajmy o odpowiednią ilość i jak najlepszą jakość.

Skybit.pl - skuteczne pozycjonowanie aukcji w wynikach wyszukiwania allegro.
skybit.pl Piotr Zagórski
(+48) 698 989 269
kontakt@skybit.pl