Jak to działa?

Poniżej dowiesz się jak działa algorytm trafności, na czym polega nasza usługa oraz co możesz zrobić aby pomóc swoim aukcjom być widocznymi dla potencjalnych klientów.
Algorytm trafności w allegro

Algorytm "trafność największa" w allegro działa podobnie jak algorytm google. Każda strona/aukcja otrzymuje jakąś ocenę, która warunkuje jej miejsce w wynikach wyszukiwania. Podobnie jak w google tak i w allegro część algorytmu jest jawna a część nie. Każda aukcja otrzymuje jakąś ocenę - np: standard allegro to +ileś punktów, sprzedaż przedmiotu na danej aukcji to +ileś punktów i tak dalej. W momencie gdy mamy dwie podobne aukcje obok siebie - sprzedający mają standard allegro, podobną sprzedaż i podobne koszty wysyłki - to która aukcja będzie wyżej lub niżej decyduje właśnie niejawna część algorytmu. 

Na czym polega nasza usługa?

Po wielu przeprowadzonych testach wiemy o tym, że naturalny ruch użytkowników, który odwzorowujemy, ma duży wpływ na algorytm popularności co bezpośrednio przekłada się na wzrost pozycji w algorytmie trafność największa. Ta strona powstała po to, aby pomóc sprzedawcom osiągnąć wysokie pozycje w wyszukiwarce allegro, być bardziej widocznym, zwiększyć oglądalność aukcji oraz sprzedaż. Działamy szybko i bezpiecznie. Zapraszamy do przetestowania naszych usług.


Co możesz zrobić?

Poniżej znajduje się lista wskazówek na co warto zwrócić uwagę przy tworzeniu i optymalizacji aukcji:

1. Wielkość sprzedaży - aukcje, które mają więcej sprzedanych przedmiotów będą zawsze wyżej niż te z mniejszą sprzedażą. Jeśli założysz dwie identyczne aukcje w tej samej kategorii i jedna z aukcji będzie mieć większą ilość sprzedanych przedmiotów to automatycznie będzie wyżej w wynikach wyszukiwania (algorytm trafność).

2. Cena - im niższa cena na tle konkurencji tym lepiej dla naszej aukcji. Brane pod uwagę są ceny wraz z najniższym kosztem wysyłki.

3. Ilość komentarzy i ocena kupujących - im większa wiarygodność sprzedawcy tym lepiej. Bardziej opłaca się sprzedawać na kontach z długą i dobrą historią.

4. Ilość sporów z kupującymi - większa liczba sporów z kupującymi w Centrum Sporów Allegro negatywnie wpływa na pozycjonowanie wszystkich naszych aukcji.

5. Klikalność aukcji - większa liczba odwiedzin naszych aukcji jest wyznacznikiem zainteresowania ofertą. Allegro oczywiście filtruje samodzielne generowany ruch dlatego warto postawić na atrakcyjny tytuł i zachęcającą miniaturkę.

6. Tytuł aukcji - powinien zawierać te słowa kluczowe, które są dla nas istotnie ważne. Warto też zoptymalizować samą treść aukcji aby te słowa zawierała co z pewnością pozytywnie wpłynie na pozycje naszej aukcji w wynikach wyszukiwania allegro.

7. Obserwowanie aukcji - większa ilość obserwacji naszej aukcji sugeruje większe zainteresowanie naszą ofertą. Warto tworzyć aukcje, które zachęcają do wracania do nich.

8. Poprawna kategoria - algorytm sugeruje się również sąsiedztwem naszej aukcji. Jeśli wystawimy lampkę nocną w kategorii motoryzacja to będzie poważnym błędem, który wyeliminuje nas z wysokich pozycji w wyszukiwarce.

9. Parametry - starajmy się wypełnić jak najwięcej parametrów aukcji aby dać możliwość potencjalnym klientom na wyszukanie jej. Allegro to lubi.

10. Standard allegro - warto spełnić warunki standardu allegro i uzyskać to oznaczenie. Allegro dodatkowo promuje takie aukcje.

11. Zdjęcia - dobrej jakości i dobrze opisane zdjęcia wpływają pozytywnie na nasze miejsce w wynikach wyszukiwania. Zadbajmy o odpowiednią ilość i jak najlepszą jakość.

Skybit.pl - skuteczne pozycjonowanie aukcji w wynikach wyszukiwania allegro.
skybit.pl Piotr Zagórski
(+48) 698 989 269
[email protected]